خانه / اخبار آژانسهاي املاك / قیمت گذاری دلبخواهی روی خانه‌ها
خرید آپارتمان مسکونی
آژانس املاک ملکپرداز

قیمت گذاری دلبخواهی روی خانه‌ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی بازار مسکن کشور وارد دوره نقل و انتقال شده که رکود در بازار خرید و فروش، به بازار اجاره نیز رسیده است. دلیل این موضوع از نگاه متقاضیان بازار، افزایش شدید قیمت اجاره و تمایل صاحب‌خانه‌ها به دریافت اجاره به جای رهن است.

کاهش نرخ سود بانکی، افزایش نرخ ارز و خارج شدن بازار مسکن از کنترل، دلیل اصلی نوسان قیمت‌ها در بازار اجاره عنوان می‌شود.

آن‌طور که بانک مرکزی گزارش داده، در خردادماه امسال شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲٫۵ و ۱۰٫۴ درصد رشد نشان می‌دهد. این در شرایطی است که سهم هزیننه مسکن (اجاره‌بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالا و خدمات مصرفی معادل ۳۳٫۱ درصد است.

اگرچه گزارش‌ها از سطح شهر حاکی از آن است که صاحب‌خانه‌ها نرخ‌های دلبخواهی را برای رهن و اجاره مسکن به مستاجران اعلام می‌کنند؛ به طوری که برخی از صاحب‌خانه‌ها با فشار روی مستاجران، عنوان می‌کنند اگر حاضر به پرداخت اجاره‌های پیشنهادی را ندارید، هر چه سریع‌تر نسبت به تخلیه خانه‌ها اقدام کنید.

گزارش‌های میدانی از بازار اجاره آپارتمان‌های نوساز نشان می‌دهد که یک آپارتمان ۹۴ متری در منطقه ستارخانه آلستوم ۱۷۰ میلیون تومان رهن و ۳ میلیون تومان اجاره داده می‌شود. در منطقه پیروزی نیز یک واحد آپارتمان ۷۸ متری در حدود ۱۰۵ میلیون تومان رهن و ۳ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان برای اجاره گذاشته شده است.

در خیابان جمهوری، خیابان رودکی هم یک واحد آپارتمان ۶۷ متری را باید در حدود ۹۰ میلیون تومان رهن و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اجاره کرد. برای یک واحد آپارتمان ۱۳۰ متری در شهرک ژاندارمری خیابان سپهر۹ نیز باید ۱۰۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت کرد.

همچنین در خیابان آزادی، کوچه صفا  یک واحد آپارتمان ۶۶ متری ۱۲۵ میلیون تومان رهن و ۱۰۰ هزار تومان اجاره گذاشته شده است. در خیابان احتشامیه یک واحد آپارتمان ۹۴ متری نیز ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اجاره داده شده است.

 http://www.melkpardaz.com

درباره ی اپراتور٢

همچنین ببینید

فروش آپارتمان مسکونی

تاثیر قیمت ملک بر صندوق یکم مسکن

صندوق یکم مسکن، در سال ۱۳۹۴ و با هدف ارائه تسهیلات برای خانه‌اولی‌ها تاسیس شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *