خانه / اخبار آژانسهاي املاك / تاثیر نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بر بازار مسکن
فرو ش آپارتمان مسکونی
خرید آپارتمان مسکونی

تاثیر نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بر بازار مسکن

کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به نوعی تضمین جدید برای فروش مسکن در بافت های فرسوده است. این اتفاق باعث ترغیب و تشویق متقاضیان خانه اولی برای خرید مسکن در این بافت ها و به فروش رفتن واحدهای مسکونی نوسازی شده از سوی سرمایه گذاران و توسعه گران می شود.

همین موضوع موجب رونق نوسازی در بافت های فرسوده شده و کمک می کند توسعه گران و سرمایه گذاران و مالکان املاک فرسوده انگیزه قوی تری برای نوسازی این بافت ها داشته باشند؛ به این دلیل که تعلق گرفتن ارزان ترین تسهیلات مسکن در شرایط فعلی به متقاضیان مسکن در این بافت ها و محدوده ها مشوق بسیار خوبی برای خرید این واحدها از سوی متقاضیان می باشد.

از طرفی این کاهش نرخ باعث استقبال خانه اولی ها از واحدهای ساخته شده در محدوده ها و محلات هدف نوسازی می شود؛ بدلیل اینکه علاوه بر تعلق ارزان ترین شکل تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان خرید آپارتمان در این محلات،سطح قیمت مسکن در این محدوده ها نسبت به سایر نواحی شهر که در محدوده بافت فرسوده قرار ندارند مناسبتر است و از این لحاظ می توان اعلام کرد این موضوع به نوعی تضمین غیرمستقیم فروش واحدهای ساخته شده در بافت های فرسوده شهری است.

از طرف دیگر دولت قادر به وورد به بحث تضمین خرید واحدها نمی باشد؛ دولت تنها با طراحی ساز و کارها و ابزارهای تشویقی نسبت به ایجاد ضمانت غیرمستقیم برای فروش این واحدها اقدام می کند که کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در این محلات یکی از مهمترین و اثربخش ترین ابزارهاست.http://www.melkpardaz.com

به موجب تصویب ۵ مصوبه در راستای عملیاتی سازی طرح بازآفرینی شهری، کارگروه های مربوط تشکیل شده است و چندین پروژه نیز در شهرهای مختلف تعریف شده و زمین و بودجه هایی برای شروع عملیات نوسازی در اراضی دولتی در این شهرها نیز در نظر گرفته شده است.

درباره ی اپراتور٢

همچنین ببینید

فروش آپارتمان مسکونی

تاثیر قیمت ملک بر صندوق یکم مسکن

صندوق یکم مسکن، در سال ۱۳۹۴ و با هدف ارائه تسهیلات برای خانه‌اولی‌ها تاسیس شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *