خانه / نقل قول / معاون جدید آخوندی انتظارات را برآورده می‌کند

معاون جدید آخوندی انتظارات را برآورده می‌کند

 

پایگاه خبری ملک پرداز به نقل از تسنیم

 

طاهرخانی

در حالی یک هفته از عزل و نصب‌ در برخی زیرمجموعه‌های وزارت راه از جمله شرکت عمران شهرهای جدید ایران می‌گذرد که باید دید معاون جدید عباس آخوندی در شرکت مذکور می‌تواند انتظارات را برآورده کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته‌ای که گذشت وزیر راه و شهرسازی طی احکامی چند معاون خود را تغییر و جابجا کرد. یکی از این تغییرات رفتن محسن نریمان از شرکت عمران شهرهای جدید ایران و آمدن معین ویژه مسکن مهر پردیس به جای وی بود. حبیب‌الله طاهرخانی یک هفته‌ای است که سکان مدیریت شرکت مذکور را بر عهده گرفته و دیروز نیز رسما به‌عنوان معاون جدید وزیر راه و شهرسازی معارفه شد.

در دولت یازدهم بر خلاف وعده‌های مربوط به عدم تغییرات اتوبوسی در وزارت راه و شهرسازی، اما در عمل به اندازه چندین اتوبوس مدیر جدید در تمام زیرمجموعه‌های این وزارتخانه منصوب شد. شرکت عمران پردیس یکی از همان جاهایی بود که تقریبا ۴ ماه پس از آمدن محسن نریمان معاون سابق آخوندی دستخوش تغییرات مدیریتی شد. در حالی انتظار می‌رفت روند مثبت ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر با این جابجایی تسریع شود، اما در عمل به دلایلی از جمله ورودهای اتوبوسی بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس متوقف شدند.

اعتراض متقاضیان، پیمانکاران و نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی به این روند باعث تحمیل فشار مضاعفی را به مدیران شد تا آنجاکه یکسال پس از انتصاب یعنی اردیبهشت سال ۹۴ علاوه بر توقف کار تکمیل واحدهای مسکن مهر، وضع مدیران وقت بغرنج شد. برگزاری یک تور رسانه‌ای با حضور نمایندگان منتقد مجلس شورای اسلامی، راهکاری بود که مدیران وقت شرکت عمران پردیس از آن برای کاهش فشارها استفاده کردند. اما در عمل این راهکار نه تنها نتیجه‌ای نداشت که به دلیل اعتراض پیمانکاران و کارگران طلبکار زمینه برای تغییر و تحول مدیریتی هموارتر شد. یکماه بعد سپرست جدید شرکت عمران پردیس منصوب شد.

در خلال نارضایتی‌ها به عملکرد شرکت عمران پردیس، مدیران وقت شرکت عمران شهرهای جدید چاره حل مشکل را در تعیین “معین ویژه” پردیس دیدند. به این ترتیب حبیب‌الله طاهرخانی معاون کنونی وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان معین ویژه منصوب شد تا شاید گره‌ای از مشکلات عدیده پردیس باز شود. عمر مدیریت رجب‌صلاحی در پردیس قریب به یکسال طول کشید و سرانجام استعفا دادو در ادامه اوایل سال گذشته سعید غفوری به‌عنوان سرپرست حکم خود را از معاون سابق وزیر راه و شهرسازی دریافت کرد. از بهار سال گذشته تا امروز پروژه‌های مسکن مهر پردیس سروسامان گرفته و به جز چند پروژه مشکل‌دار روند ساخت، تکمیل و تحویل آنها با سرعت مناسبی پیگیری می‌شود.

یکی از معضلات پیش‌روی پروژه‌های مسکن مهر پردیس به جز خدمات زیرساختی وجود دلالانی بود که طی سال‌های اخیر و در دوره‌های قبلی خود را به مدیران نزدیک کرده‌ بودند، البته طی هفته‌های اخیر در اقدامی ضربتی، این دلالان با بازداشت شده و می‌توان گفت بخشی از موانع موجود پروژه‌های مسکن مهر برای تحویل به مردم از سر راه برداشته شده است. در جنوب غرب پایتخت گرچه مشکل مدیریتی وجود ندارد، اما شرکتی به نام هسا مصائب متعددی را برای متقاضیان مسکن مهر به‌وجود آورده است. در این شهر حدود ۱۰ هزار واحد و در سراسر کشور حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر توسط هسا در دست ساخت است که به دلایلی از جمله استفاده از پیمانکاران دست چندمی و درخواست‌های متعدد برای افزایش قیمت، ناتمام مانده‌اند.

معاون کنونی وزیر راه و شهرسازی که دیروز حکم خود را از آخوندی دریافت کرد، چند چالش اساسی پیش رو دارد. یکی پروژه‌های مشکل دار مسکن مهر هساست که با وجود وعده‌‌ها و نامه‌نگاری‌ها تاکنون لاینحل مانده است. موضوع دوم وعده مختومه شدن پرونده مسکن مهر کشور تا پایان سال‌جاری است که مسئولان وزارت راه و شهرسازی به‌خصوص در هفته دولت امسال تاکید ویژه‌ای بر آن داشتند. به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی فقط ۹۰ هزاز مسکن مهر بدون مشکل در کشور باقیمانده که تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد که بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها در پردیس واقع شده است. یعنی همان شهری که معاون وزیر راه و شهرسازی “معین ویژه” آن بود.

حال باید دید آیا مدیرعامل جدید شرکت‌ عمران شهرهای جدید ایران می‌تواند برنامه‌ای عملیاتی برای مختومه کردن پرونده مسکن مهر شهرهای جدید به‌خصوص پرند و پردیس ارائه دهد یا خیر. آیا طاهرخانی می‌تواند انتظارات وزیر منتقد طرح مسکن مهر را برآورده کند؟

درباره ی اپراتور٢

همچنین ببینید

فروش آپارتمان مسکونی

تعداد زیادی از پزشکان و روحانیون صاحب بنگاه معاملات ملکی هستند

۴۰۰ پزشک در تهران داریم که همزمان با کار طبابت، در حوزه واسطه گری ملک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *